5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Devrim Arabaları 2008 Yerli Film 720P

-

Devrim Arabaları

Devrim Arabaları 2008 Yerli Film 720P
Devrim Arabaları Devrim Arabaları filmi 2008 8.0 720PDevrim Arabaları
1960 yılında 27 Mayıs darbesi sonrasını konu alan filmde Devrim Arabasının hikayesini izleme imkanı bulacaksınız. Gerçek bir hikayeden yola çıkılan filmde Türk mühendislerinin büyük başarısını ve bu başarının nasıl bir talihsizliklerle karşı karşıya kaldığını görme imkanı bulabilirsiniz. İhtilalden Bir yıl sonra ülkede biraz gündem değişmesi biraz da ilerleme kaydedilmesi için cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, yerli üretim bir otomobil yapılması konusunda emir verir. Uzun zamandır bunun hasretini çeken Cemal Gürsel ve fikir ortakları için bu arabanın yapılması son derece önemlidir.
Türk Mühendisler Araba Üretiyor
TCDD işletmesine verdiği bir görev ile arabanın yapımı için kollar sıvanır. Bir ekip kurulur ve bu ekipte ülkenin en iyi 23 mühendisi gecesini gündüzüne katar. Bu arabayı yapabilmek için de önlerinde yalnızca 130 gün vardır. Devrim ismi ile halka tanıtılacak olan yerli otomobil Cumhuriyet Bayramında hazır olmak zorundadır. Hem kariyerlerini hem de aile hayatlarını riske atan bu mühendisler her ne kadar başarılı iki tane araba üretse de benzin bitti diye yolda kalan bir araba olarak Türk tarihinde yerlerini alırlar.Devrim Arabaları Devrim Arabaları Filmi için yorum yapmayı unutmayın! Sizlerin görüşleri bizler için önemli...
  Tür: Belgesel , İMDB 7.0 +
  •  Süre: 115dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 473
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 720P
Yorum Alanı